درصورت عدم دریافت پیامک تایید مبلغ در اکانت کاربری ذخیره می گردد. تمامی شماره ها یکبار مصرف می باشند. کاربر گرامی به منظور خرید بر روی" افزدن به سبد خرید" کلیک نمایید تا وارد صفحه پرداخت گردید.

شماره مجازی اپلیکیشن و یا کشور مورد نظر خود را در کادر زیر جستجو نمایید.

ویزای توریستی

ویزای توریستی

 

اگر جزو افرادی هستید که قصد سفر به کشور دیگری را دارید، باید قبل از ورود به آن کشور ویزای توریستی دریافت کنید. سالانه میلیون ها گردشگر و مهاجر با اهداف مختلف به کشورهای مختلف سفر می کنند. اخذ ویزا به معنای اعتبار برای ورود به کشورهای دیگر است. در ادامه این مقاله، راهنمای جامع ما برای اخذ ویزای توریستی را بخوانید.

ویزای توریستی
فرم کامل
مشاوره رایگان
راهنمای کامل اخذ ویزای توریستی
ویزا/سفر

به طور معمول، ویزاها انواع مختلفی دارند و بسته به قوانین و مقررات کشور، مدت زمان محدودی دارند. یکی از مهم ترین و محبوب ترین این ویزاها ویزای توریستی است. این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است و فردی که این ویزا را دریافت می کند می تواند یک بار در بازه زمانی مشخص وارد کشور مقصد شود. البته برخی از کشورها مانند کانادا به افراد ویزای توریستی طولانی مدت می دهند که در این مدت افراد می توانند چندین بار وارد کشور و خارج شوند.

به طور معمول، ویزا توسط کنسولگری یا سفارت هر کشور صادر می شود. اخذ ویزای توریستی کشورهایی مانند کانادا و استرالیا مستلزم رعایت شرایط مختلفی از جمله توانایی مالی و اطمینان از بازگشت مقامات سفارت پس از اتمام اعتبار ویزا است که بسیار مهم تلقی می شود. در نتیجه برخی از سفارتخانه ها ضمانت نامه های بانکی از افراد دریافت می کردند و یا افراد می توانستند با تهیه بلیط هواپیما رفت و برگشت، حساسیت مسئولان سفارت را کاهش دهند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی

هر کشوری ممکن است شرایط خاصی برای ویزای توریستی داشته باشد، اما برخی از مهم ترین شرایط عمومی برای اخذ ویزای توریستی عبارتند از:

گذرنامه و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشید
بدون بیماری، به خصوص بیماری عفونی
بدون پیش زمینه نامطلوب یا مسائل قبلی مهاجرت
کمک هزینه سفر
دلیل قوی و معتبری را ارائه دهید که چرا باید پس از پایان مهلت مقرر به کشور بازگردید
از برخی کشورها دعوتنامه دریافت کرده است
نحوه درخواست ویزای توریستی
نحوه درخواست ویزای توریستی برای هر کشور متفاوت است. برای مثال در اینجا نحوه درخواست ویزای توریستی دو کشور کانادا و استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

 

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری با قلمرو وسیع و محیطی بکر است. این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید و سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر است. امروزه محدودیت های دریافت ویزای توریستی کانادا افزایش یافته و تنها افرادی که مدارک قوی دارند می توانند به راحتی ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. البته موسسات با سابقه ای نیز وجود دارند که خدمات ویژه ای در زمینه اخذ ویزای توریستی ارائه می دهند و راهنمایی های صحیح و موثری ارائه می دهند و احتمال رد درخواست شما را بسیار کاهش می دهند. یکی از شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا تست بیومتریک یا اثر انگشت است که فقط در VFS کانادا انجام می شود. از آنجایی که کانادا در ایران سفارت ندارد، ایرانیانی که قصد دریافت این ویزا را دارند، باید از یکی از کشورهای همسایه که VFS کانادا در آن قرار دارد، رفته و انگشت نگاری کنند. به طور معمول متقاضیان برای انجام تست بیومتریک به کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، عمان و … سفر می کنند.

 

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه آزمایش بیومتریک یا انگشت نگاری 85 دلار کانادا و اخذ ویزای توریستی تقریباً 100 دلار کانادا هزینه دارد.

ویزای توریستی یکی از محبوب ترین ویزاها برای سفرهای کوتاه مدت به خارج از کشور است. برای اخذ ویزای توریستی اهداف زیادی وجود دارد که از مهمترین دلایل آن می توان به سفرهای گردشگری و خانوادگی و همچنین دیدارهای خانوادگی اشاره کرد. در این مقاله به طور مفصل به شرایط اخذ ویزای توریستی، هزینه ها و مدارک مورد نیاز برای این ویزا می پردازیم تا اگر قصد دارید برای ویزای توریستی اقدام کنید، اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

تفاوت ویزای توریستی و پاسپورت

گاهی اوقات افراد ویزا را با پاسپورت اشتباه می گیرند. پاسپورت مجوزی است که به شما اجازه می دهد به طور قانونی کشور را ترک کنید، در حالی که ویزا مجوز ورود شما به کشور مقصد است. در واقع شما به دو مجوز سفر نیاز دارید: اجازه خروج از کشور مبدا و اجازه ورود به کشور مقصد.

ویزای توریستی نوعی ویزای بازدیدکننده است. ویزای ویزیتور یک ویزای کوتاه مدت است و انواع مختلفی از ویزای بازدید کننده وجود دارد. مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای پزشکی و … بنابراین ویزای توریستی زیرمجموعه ویزای بازدید کننده است. تفاوت این ویزا با سایر انواع ویزای توریستی در این است که ویزای توریستی می تواند تک یا چندگانه باشد و قابل تبدیل به ویزای بلند مدت یا تمدید شود، در حالی که ویزای بازدید کننده برای مقاصد تجاری یا پزشکی معمولا به صورت تکی و در برخی کشورها سختگیرانه ارائه می شود.

 

 

انواع ویزای توریستی

ما می توانیم ویزای توریستی را بر اساس دسته بندی های مختلف از جمله دفعات ورود و خروج، زمان صدور و روش راه اندازی کنیم:

انواع ویزای توریستی بر اساس دفعات ورود و خروج
ویزای یکبار ورود: همانطور که از نام آن پیداست، ویزای یکبار ورود تنها به شما امکان می دهد یک بار وارد کشور مقصد خود شوید. حتی اگر ویزای سینگل هنوز معتبر باشد، نمی توانید دوباره به کشور مقصد سفر کنید.
ویزای دابل ورود: با این ویزا می توانید تا دو بار وارد کشور مقصد خود شوید.
ویزای چند بار ورود: با دریافت ویزای چند بار ورود، می توانید بیش از دو بار در طول مدت اعتبار ویزای خود یا در برخی موارد به طور نامحدود به کشور مقصد سفر کنید.
انواع ویزا بر اساس زمان صدور
صدور ویزا قبل از سفر: برای دریافت این نوع ویزا می توانید به شرح زیر برای این نوع ویزا اقدام کنید تا توسط سفارت بررسی شود و در صورت داشتن تمامی قوانین و شرایط، ویزای توریستی برای شما صادر شود.
صدور ویزا در هنگام ورود (ویزای فرودگاهی): نوع دیگری از ویزا وجود دارد که در بدو ورود به کشور مقصد صادر می شود. همه کشورها این نوع ویزا را به متقاضیان ارائه نمی دهند، همه اینها به کشور مقصد و شهروندی شما بستگی دارد.

انواع ویزا بر اساس روش صدور

ویزای الکترونیکی (e-visa): در حالت الکترونیکی درخواست ویزا به صورت آنلاین ثبت می شود و در مدت زمان کوتاهی ویزا صادر می شود.
ویزای هنگام ورود: برای دریافت ویزا از این روش، باید نقطه ورود کشور مقصد خود را وارد کرده و در آنجا برای ویزای توریستی اقدام کنید. چه از طریق حمل و نقل هوایی، زمینی یا دریایی، فقط باید مطمئن شوید که کشور مقصد می تواند چنین ویزایی را صادر کند.
تگ ویزا: در این روش شما مدارک را به سفارت ارسال می کنید و در صورت تایید درخواست شما، ویزا به صورت برچسب در صفحه داخلی پاسپورت شما چسبانده می شود.
درباره ویزای توریستی شینگن

درباره ویزای توریستی شینگن

ویزای توریستی شینگن ویزای ورود به کشورهای حوزه شینگن است. منطقه شینگن منطقه ای از اروپاست که در آن ۲۷ کشور نیازی به گذرنامه ندارند و تمامی محدودیت های مرزی برای تردد اتباع خود را برداشته اند. اگر از این منظر به این ۲۷ کشور نگاه کنیم، یک کشور محسوب می شوند. ویزای توریستی شینگن برای ورود به این کشورها چراغ سبز نشان می دهد و دارندگان آن می توانند به تمامی کشورهای منطقه سفر کنند. انواع و مدت ویزای شینگن بسته به هدف متقاضی از سفر متفاوت است. به عبارت دیگر، اینکه هدف شما از سفر، فعالیت های تجاری و گردشگری باشد یا اقامت کوتاه چند ساعته، تعیین کننده نوع ویزا و اعتبار آن است.

افرادی که دارای ویزای توریستی شینگن هستند برای سفر به کشورهای شنگن نیازی به داشتن تابعیت یک کشور تعیین شده ندارند. اما نباید فراموش کرد که داشتن این مجوز نیز محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال می توان به این نکته اشاره کرد که پس از اخذ ویزای توریستی شینگن می توانید تا سه ماه (۹۰ روز) در کشور تعیین شده اقامت داشته باشید. دارندگان این ویزا می توانند این مدت را با یک یا چند سفر کامل کنند.

ویزای شینگن و انواع آن

منطقه شینگن شامل 27 کشور در اتحادیه اروپا است و برای ورود به یکی از این کشورها از خارج از منطقه به ویزای شینگن نیاز دارید. اگر شهروند منطقه شینگن هستید و پاسپورت منطقه شینگن دارید، برای سفر به کشورهای منطقه شینگن نیازی به ویزا ندارید. در زیر نگاهی کوتاه به انواع خاص ویزای شینگن خواهیم داشت:

ویزای شینگن نوع A: که به عنوان ویزای ترانزیت نیز شناخته می شود، این ویزا به مسافران اجازه می دهد تا تا پرواز بعدی خود در فرودگاه بمانند. شما نمی توانید با ویزای A از فرودگاه خارج شوید.
ویزای شینگن نوع B: با ویزای نوع B می توانید فرودگاه را ترک کرده و تا 5 روز به صورت زمینی سفر کنید.
ویزای شینگن C: با ویزای شینگن C، می توانید تا 90 روز در یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن بمانید و هر سه ماه یکبار تمدید کنید. ویزای شینگن C برای اهداف توریستی و بازدید است. این ویزا شامل 3 زیرمجموعه است که بر اساس تعداد ورودی و خروجی مسافران طبقه بندی می شود.

 

مزایای اخذ ویزای توریستی شینگن

یکی از مهمترین مزیت های اخذ ویزای توریستی شینگن، سهولت سفر به داخل کشورهای عضو شینگن است. این ویزا عمدتاً برای افرادی استفاده می شود که به طور مداوم به برخی یا همه کشورهای عضو شنگن سفر می کنند. زیرا در غیر این صورت هر بار که به این کشورها سفر می کنند باید تمامی مدارک و فرم های مربوطه را ترجمه کنند. این کار نه تنها پول زیادی به همراه دارد. اما می تواند بسیار وقت گیر باشد. علاوه بر این، برای گرفتن وقت سفارت کشورهای مختلف، هر بار باید به مدت طولانی در صف قرار گیرد. گاهی اوقات زمانی که نیاز به ویزا دارید، ممکن است ویزای شما صادر نشود و یا صدور آن به تاخیر بیفتد. بنابراین صدور ویزای شینگن این مشکل را برای شما حل می کند.

یکی دیگر از مزایای دریافت ویزای توریستی شینگن این است که برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای عضو شینگن را دارند مناسب است. چنین افرادی بسیار بیشتر از دیگران از ویزای توریستی شینگن استفاده می کنند. از آنجایی که آنها نیازی به درخواست ویزای جدید در هر بار سفر در یک بازه زمانی خاص ندارند، بیشتر انرژی خود را صرف کارهای مهمتر می کنند.

یکی دیگر از مزایای ویزای توریستی شینگن اعتبار آن است. از آنجایی که داشتن این ویزا به عنوان مهر تایید سایر کشورها محسوب می شود، به راحتی می توانید برای دریافت ویزای سایر کشورها اقدام کرده و ویزای سفر به این کشورها را دریافت کنید. به عبارت دیگر می توان گفت داشتن ویزای توریستی شینگن پاسپورت شما را معتبر می کند و اخذ ویزای سایر کشورها را برای شما آسان می کند.

شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

شرایط ویزای توریستی شینگن به این موضوع اشاره دارد که آیا متقاضی شرایط لازم برای اخذ ویزا را دارد؟ هر کشوری ممکن است شرایط خاصی برای ویزای سفر شینگن داشته باشد، در اینجا به برخی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای توریستی می پردازیم.

توانایی مالی در شرایط ویزای توریستی

یکی از مهم ترین شرایط ویزای توریستی شینگن داشتن منابع مالی است. به این ترتیب که در روز مصاحبه به همراه مدارک، یک برگ کاغذ نیز به سفارت مربوطه تحویل داده شود تا افسر پرونده از داشتن امکانات کافی برای پرداخت هزینه ها اطمینان حاصل کند. در حین مصاحبه. اقامت او در کشور مقصد.

برای دریافت این گواهی، مسافران تنها باید از بانک خود در ایران بخواهند که گواهینامه ای به زبان انگلیسی به نام «بیانیه بانکی» صادر کند. در این گواهی اطلاعاتی از قبیل تاریخ افتتاح حساب، مبلغ گردش حساب، موجودی ریالی و ارز کشور محل درخواست ویزا اعلام می شود. توصیه می کنیم اگر به مدرکی مبنی بر توانایی مالی نیاز دارید، لطفاً از بانکی در ایران بخواهید که آن را به یورو دریافت کند. زیرا واحد پول اکثر کشورهای حوزه شنگن (به جز برخی از کشورها مانند نروژ، دانمارک، سوئد و فنلاند) یورو است.

در گواهی تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن، موجودی حساب شخصی هر یک از اعضای خانواده باید حداقل هشت هزار یورو باشد. لازم به ذکر است که این میزان در کشورهای مختلف متفاوت است. به عبارت دیگر متقاضی باید حداقل 50 میلیون تومان پول نقد برای سفر داشته باشد. هنگام دریافت این گواهی، حتما به هولوگرام، مهر برجسته و سربرگ آن توجه کنید. چون وقتی به سفارت می روید دیگر نمی توانید اشتباه کنید.

برای برخی از کشورها این مرحله قبل از پرداخت هزینه ویزا و برای برخی دیگر پس از پرداخت هزینه ویزا انجام می شود. در هر صورت در این مرحله باید یکی از روزهای افتتاح سفارت را انتخاب کنید و در ساعت و تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.

برای مصاحبه و شناسایی بیومتریک به سفارت کشور مقصد مراجعه کنید
مرحله نهایی درخواست ویزای توریستی شرکت در مصاحبه و گرفتن بیومتریک است. برای برخی از کشورها (مانند کانادا)، هزینه بیومتریک جدا از ویزا است و شما باید این هزینه را قبل از وقت سفارت بپردازید. پس از انجام این دو کار، باید منتظر اعلام نتیجه درخواست ویزا باشید.

هزینه اخذ ویزای توریستی

هزینه اخذ ویزای توریستی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. نه تنها هزینه درخواست برای دریافت ویزای توریستی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، بلکه ممکن است واحد پرداخت نیز متفاوت باشد. مثلا برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به دلار آمریکا، ویزای توریستی استرالیا با دلار استرالیا و ویزای کانادا با دلار کانادا.

به عنوان مثال، ارزش ویزای توریستی استرالیا بسته به مدت اقامت (3، 6 یا 12 ماه) و هدف اقامت، از 150 تا 1125 دلار استرالیا متغیر است. هزینه ویزای توریستی نیوزلند 246 NZD، برای ایالات متحده 115 دلار آمریکا، برای کانادا 100 دلار کانادا و برای انگلستان 100 پوند است.

ویزای توریستی شینگن برای بزرگسالان 80 یورو، برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. برای اطلاع دقیق از هزینه های درخواست ویزای سایر کشورها می توانید به سایت سفارت کشور مورد نظر خود مراجعه کرده و آخرین اطلاعات را دریافت کنید.
مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی و دعوت نامه
مدارک مربوط به فرد دعوت کننده مانند تابعیت یا کارت اقامت دائم یا نامه ثبت نام دانشگاه، پروانه استادی و ویزای دانشجویی یا نامه کار و ویزای کار. ضمناً هرگونه مدارکی که ثابت کند وضعیت مالی دعوت کننده در کانادا ثابت است مانند اسناد ملک، فیش حقوقی، اظهارنامه مالیاتی و… ضمناً دعوت کننده نیازی به ارائه صورت حساب بانکی ندارد، بلکه به منظور نشان دادن که دعوت کننده از وضعیت مالی خوبی برخوردار است و توانایی میزبانی از شما را دارد، توصیه می کنیم از آنها صورت حساب بانکی دریافت کرده و به پرونده اضافه کنید.
برای درخواست ویزای توریستی کانادا، به دعوتنامه شخصی در کانادا نیاز دارید. این فرد می تواند یکی از اقوام درجه یک، یک دوست یا یکی از اقوام باشد. نوشتن دعوت نامه به این معنا نیست که فردی که شما را دعوت می کند مسئولیت قانونی شما را بر عهده دارد، بلکه نشان دهنده این است که او میزبان شماست و در صورت لزوم هزینه های مالی شما را در کانادا پرداخت خواهد کرد.

ویزای توریستی کانادا برای والدین

اگر در کانادا تحصیل می کنید (یا فرزندتان در کانادا تحصیل می کند)، می توانید با استفاده از دعوت نامه کانادایی که توسط دانشگاه، کالج یا مدرسه صادر شده است، از والدین دعوت کنید که به کانادا بیایند. این دعوت نامه روند دریافت ویزای توریستی را برای والدین آسان می کند، اما تضمینی برای دریافت ویزا نیست.

والدین می توانند با درخواست سوپر ویزای کانادا ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. سوپر ویزای کانادا یک ویزای چند بار ورود است که برای والدین صادر می شود. سوپر ویزای کانادا اجازه ورود چندگانه به کانادا را می دهد و به مدت 10 سال اعتبار دارد. با این ویزا می توانید بدون نیاز به تمدید وضعیت خود تا 5 سال در هر ورود در کانادا بمانید. اگر قصد دریافت ویزای توریستی (چه ویزای توریستی یک کشور مشهور جهان و چه ویزای توریستی شینگن) را دارید و برای اخذ ویزای خود نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، مشاوران متخصص ما آماده ارائه دانش و مشاوره به شما هستند. تجربه. برای انجام این کار، به سادگی یک وقت مشاوره برای خود رزرو کنید. طی جلسه مشاوره ای که در تاریخ و ساعت درخواستی شما تعیین می شود، تمامی شرایط و مسیرهای پیش رو بررسی می شود و بهترین مسیر به شما پیشنهاد می شود.

به ما اعتماد کنید؛ از آنجایی که کارشناسان حرفه ای ما سال ها تجربه در امور ویزای توریستی شینگن دارند و می توانند مشاوره فنی و حرفه ای را ارائه دهند، علاوه بر همراهی شما در تهیه مدارک مورد نیاز سفارت، شانس شما را برای اخذ موفق ویزای شینگن ویزای توریستی به حداکثر می رساند.

یکی از مهم ترین شرایط سفر به خارج از کشور، ویزا است. در واقع سندی است که توسط نمایندگان قانونی کشورهای مختلف برای اتباع کشورهای دیگر صادر می شود. ویزای توریستی یکی از پرطرفدارترین ویزاها است و به روش های مختلفی برای متقاضیان صادر می شود. به دلیل همه گیری کووید-19 تغییراتی در ویزای توریستی ایجاد شده است. در این مقاله راهنمای جامع خود برای دریافت ویزای توریستی را بررسی می کنیم و متوجه می شویم که یکی از محبوب ترین ویزاهای توریستی، ویزای شینگن است که پس از اخذ آن، به شما اجازه ورود به تمامی کشورهای حوزه شینگن را می دهد.

شخصی که با ویزای توریستی وارد کشوری می شود اجازه کار نخواهد داشت مگر اینکه شغل فرد از نظر قانونی نیاز به مجوز کار نداشته باشد

سوء سابقه در ویزای مهاجرتی

عدم ابتلا به برخی بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی
مدارک شناسایی مانند پاسپورت و کارت شناسایی معتبر خود را به طور کامل ارائه دهید
اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک کافی برای تامین هزینه های سفر
مقامات سفارت را متقاعد کنید که به شما اجازه دهند پس از مهلت مقرر به کشور خود بازگردید
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی
مدارک عمومی مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی به شرح زیر است:

کارت دعوت
پوشش نامه
بیمه مسافرتی معتبر
چند عکس پاسپورت
تاریخچه سفرهای خارجی
مدارک مرتبط با سابقه کار
کوپن رزرو بلیط برگشت
مدارک مرتبط با سوابق تحصیلی
فرم درخواست ویزای توریستی را پر کنید
ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی
هزینه ویزا را بپردازید و رسید پرداخت را ارائه دهید
گواهی سلامت
ارائه مدارک مربوط به محل اقامت در طول سفر
مجوز خروج از ایران (از پدر، همسر، پدر و مادر، ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت)
پاسپورت معتبر (با اعتبار کمتر از 6 ماه) و سایر مدارک هویتی (گواهی تولد، گواهی ازدواج)
نحوه درخواست ویزای توریستی
برای دریافت ویزای توریستی ابتدا باید از سفارت کشور مقصد خود برای ویزا اقدام کنید. سفارت کشور مقصد ممکن است در کشور مبدا فعالیت داشته باشد یا نباشد و ممکن است برای بازدید از سفارت کشور مقصد لازم باشد به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. ما می توانیم درخواست ویزای توریستی را در 4 مرحله زیر خلاصه کنیم:

درخواست ویزا را ارسال کنید

به عنوان اولین قدم، باید آن را جمع آوری کنید

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی چیست؟
ویزا یک سند رسمی است که برای متقاضی سفر به خارج از کشور صادر می شود. برای مثال در سفر از ایران به استرالیا برای ورود به استرالیا نیاز به مجوز از کشور استرالیا دارید و ویزا مجوز ورود شما به استرالیا است. ویزا توسط سفارتخانه ها صادر می شود و بسته به هدف سفر شما به کشور مقصد، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. با گرفتن ویزای استرالیا می توانید از ایران به استرالیا سفر کنید و ویزای استرالیا به شما اجازه سفر به کشورهای دیگر را نمی دهد. در واقع ویزای استرالیا مخصوصا برای ورود به کشور استرالیا می باشد.

ویزای توریستی مجوزی است که برای مقاصد تفریحی و گردشگری صادر می شود. این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت بوده و قابل تمدید می باشد. از طرفی افرادی که با ویزای توریستی سفر می کنند قادر به کار یا تحصیل در کشور مقصد نیستند و باید با هزینه تضمینی سفر کنند. اگر فردی زیر 18 سال نیاز به ویزا داشته باشد، درخواست ویزا باید توسط قیم قانونی یا والدین متقاضی انجام شود. لازم به ذکر است که هر فرد باید به صورت جداگانه برای ویزای توریستی اقدام کند و نمی تواند برای ویزای توریستی خانوادگی اقدام کند.