درصورت عدم دریافت پیامک تایید مبلغ در اکانت کاربری ذخیره می گردد. تمامی شماره ها یکبار مصرف می باشند. کاربر گرامی به منظور خرید بر روی" افزدن به سبد خرید" کلیک نمایید تا وارد صفحه پرداخت گردید.

شماره مجازی اپلیکیشن و یا کشور مورد نظر خود را در کادر زیر جستجو نمایید.

ویزای تحصیلی

سوالی که اکثر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می پرسند این است که چگونه ویزای تحصیلی و مراحل اخذ ویزای تحصیلی را دریافت کنیم. اولین قدم برای درخواست بورسیه، کسب اطلاعات صحیح، دقیق و کافی است. بنابراین در این مقاله بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای تحصیلی صحبت خواهیم کرد.

نحوه دریافت ویزای تحصیلی

ویزای دانشجویی مدرکی است که به شما امکان می دهد در یک برنامه تحصیلی در یک کشور خارجی تحصیل کنید. ویزای تحصیلی معمولا برای مقاصد کوتاه مدت صادر می شود و زمانی که پیشنهاد تحصیل از یک مرکز آموزش عالی دریافت کردید می توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید. اگر ویزای تحصیلی دریافت می کنید و مطمئن می شوید که ویزای شما لغو نمی شود، باید قوانین ویزای دانشجویی زیر را رعایت کنید:

در برخی از مشاغل فقط می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. محدودیت زمانی برای کار پاره وقت معمولا 20 ساعت در هفته است.
شما باید در تمام دوره ها شرکت کنید به جز موارد ضروری.
اگر بورسیه تحصیلی دارید، باید حداقل معدل (GPA) را کسب کنید.
زمانی که ویزای تحصیلی شما منقضی شود، نمی توانید در کشور مقصد خود بمانید.
با استفاده از ویزای تحصیلی نمی توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

شرایط عمومی پذیرش و پذیرش در دانشگاه های خارجی به شرح زیر است:

امکان پرداخت شهریه در خارج از کشور و همچنین هزینه های مسکن و زندگی
ارائه مدرک زبان معتبر، شرکت در آزمون های بین المللی ضروری مانند GRE و IMAT و شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه.
بدون شکاف تحصیلی (فاصله بین سطح تحصیلات قبلی شما و زمان درخواست تحصیل، شکاف تحصیلی نامیده می شود. این شکاف نباید خیلی زیاد باشد، یا اگر بین آخرین مقطع تحصیلی شما و زمانی که درخواست می دهید چنین فاصله ای وجود داشته باشد. برای آموزش شکاف) هنگام درخواست، باید این چت آکادمیک را با یادگیری زبان و مهارت های حرفه ای، فعالیت اقتصادی و سایر موارد مرتبط با رشته تحصیلی خود پر کنید)
نکات خاصی مانند ارائه تجربه کاری مرتبط با حوزه مورد نظر را ارائه دهید

 

مراحل اخذ ویزای دانشجویی

اخذ ویزای تحصیلی را می توان در چند مرحله خلاصه کرد. مراحل اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

برای طرح مطالعاتی اقدام کنید
برای دریافت ویزای دانشجویی، ابتدا باید در یک دوره تحصیلی معتبر ثبت نام کنید. بنابراین قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید نامه پذیرش از دانشگاه دریافت کنید.

اسناد را جمع آوری کنید
برای درخواست ویزا و مراجعه به سفارت باید مدارک مختلفی را ارائه دهید. مهم ترین نکته در جمع آوری مدارک این است که باید آنها را برای ترجمه رسمی به دارالترجمه بدهید و از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید. تمامی مدارک مورد نیاز در سایت سفارت هر کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید ذکر خواهد شد.

هزینه ویزا را پرداخت کنید و با سفارت هماهنگ کنید

در این مرحله باید به وب سایت سفارت کشور مقصد خود مراجعه کرده و برای ویزای مورد نیاز خود اقدام کنید. برای این کار باید فرم درخواست ویزای دانشجویی را تکمیل و همراه با مدارک درج شده در وب سایت آپلود کنید. پس از انجام این مرحله، نوبت به پرداخت هزینه ویزا می رسد. پس از پرداخت هزینه ویزا، به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید برای مصاحبه در سفارت برنامه ریزی کنید.

در مصاحبه شرکت کنید
در نهایت پس از انجام تمامی مراحل باید در تاریخ مشخص شده در مصاحبه حضور پیدا کنید. در این مرحله توصیه می کنیم حتما روز مصاحبه خود را فراموش نکنید، زیرا تنها در صورتی می توانید وقت خود را رزرو کنید که تمام مراحل را از ابتدا انجام داده باشید. علاوه بر این، هزینه ویزا قابل استرداد نیست و باید دوباره پرداخت شود. اگر نمی توانید در مصاحبه خود شرکت کنید، باید چند روز قبل از مصاحبه به وب سایت کنسولگری مراجعه کرده و ساعت سفارت خود را تغییر دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف متفاوت است، بنابراین می توانیم مدارک کلی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را به شما معرفی کنیم. فراموش نکنید در هنگام درخواست ویزای تحصیلی باید قوانین مندرج در سایت دانشگاه و همچنین سفارت کشور مورد نظر خود را مطالعه کنید تا مدارک لازم را به طور دقیق جمع آوری کنید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

پاسپورت معتبر
اولین مدرکی که در سفر و اعطای ویزا از شما می خواهند پاسپورت معتبر است. مدت اعتبار پاسپورت ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از کشورها گذرنامه شما را قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی شما صادر می کنند. هنگام درخواست ویزا مهم است که اگر پاسپورت شما منقضی شده است، باید پاسپورت قدیمی خود را به همراه پاسپورت معتبر خود به سفارت نشان دهید. علاوه بر این، پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه خالی برای مهر ویزای تحصیلی داشته باشد.

 

ارائه گواهی پذیرش تحصیلی

هنگام ارسال مدارک، باید نامه پذیرش تحصیلی خود را پیوست کنید.

ارائه مدارک شناسایی
مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید شامل مدارک شناسایی می باشد. هنگام ارائه به سفارت، باید شناسنامه خود را به همراه ترجمه رسمی و 2 نسخه ارائه دهید.

ترجمه مدارک تحصیلی قبلی
علاوه بر مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی قبلی مانند دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس (در صورت وجود) باید ارائه شود. مدارک تحصیلی قبلی شما باید ترجمه و به همراه سایر مدارک به فایل پیوست شود. هنگام ترجمه مدارک دانشگاهی، لطفاً توجه داشته باشید که زبان رسمی کشور مقصد ممکن است انگلیسی نباشد. بنابراین ابتدا اطلاعات کافی را به دست آورید و سپس سند را به زبان مورد نیاز ترجمه کنید.

 

هزینه اخذ ویزای تحصیلی

هزینه دریافت ویزای تحصیلی بسته به مسائل اداری و کشور مقصد از 160 تا تقریبا 1600 دلار متغیر است. برخی از کشورها ممکن است بخشی از هزینه ویزای دانشجویی را نیز لغو کنند. البته هزینه ویزای دانشجویی به این مبلغ محدود نمی شود، شما با توجه به محل سکونت، نوع دانشگاه، رشته مورد نظر، مدت تحصیل و بورسیه های احتمالی باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنید.

 

ویزای تحصیلی شینگن چیست؟

منطقه شینگن بخشی از اروپا است که شامل 26 کشور است که تمام محدودیت های مرزی در آن برداشته شده است. بنابراین، شهروندان کشورهای عضو شینگن برای سفر در داخل منطقه نیازی به پاسپورت ندارند. البته خارجی ها برای سفر به این کشورها نیاز به ویزای شینگن دارند. یکی از ویزاهایی که در منطقه شینگن صادر می شود ویزای تحصیلی شینگن است.

یکی از مهمترین مزایای دریافت این ویزای تحصیلی این است که با دریافت این ویزا می توانید به راحتی بین کشورهای عضو شینگن سفر کنید. این موضوع برای افرادی که برای دیدار با دوستان و اقوام، تحقیقات و فعالیت های اقتصادی نیاز به سفر به کشورهای عضو شنگن دارند بسیار مهم است. اتباع کشورهای غیر شنگن می توانند برای ویزای تحصیلی شینگن با نامه پذیرش یا دعوت نامه از دانشگاهی در منطقه شینگن درخواست دهند.

 

مدت اعتبار ویزای دانشجویی شینگن

ویزای شینگن کوتاه مدت معمولاً 6 ماه اعتبار دارد و می تواند تا 3 ماه اعتبار داشته باشد. البته اگر دانشجویی بتواند ویزای تحصیلی شینگن (ویزای رده D) را دریافت کند، ویزای وی در طول دوره تحصیل معتبر است.

 

نحوه درخواست ویزای تحصیلی شینگن

برای درخواست ویزای تحصیلی شینگن چه کاری باید انجام دهم؟ به عنوان اولین قدم، باید کشوری را انتخاب کنید که قصد دارید بیشترین زمان را در آن بگذرانید. پس از انتخاب کشور مقصد، باید از طریق کنسولگری آن کشور اقدام کنید. زمان مناسب برای اخذ ویزای شینگن را بر اساس ترم تحصیلی خود تعیین کنید و پس از مراجعه به سفارت (به صورت حضوری یا آنلاین از طریق وب سایت) هدف سفر خود را تحصیلات اعلام کنید.

در مرحله بعد، باید فرم درخواست ویزای کوتاه مدت را پر کنید و مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شینگن را جمع آوری کنید. پس از جمع آوری مدارک و ارسال فرم درخواست ویزا، زمانی را برای مصاحبه خود تعیین کرده و در آن شرکت می کنید. پس از جلسه، باید منتظر پاسخ به درخواست ویزای شینگن خود باشید.

 

پرداخت هزینه ویزای دانشجویی

هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی را می توان از طریق مسترکارت، ویزا کارت و پی پال پرداخت کرد. اگر به کارت اعتباری بین المللی دسترسی دارید، می توانید این هزینه ها را پرداخت کنید. در صورت عدم دسترسی به کارت اعتباری می توانید هزینه های مربوط به اخذ ویزای دانشجویی را به شرکت تهران پرداخت پرداخت نمایید. هزینه ویزای دانشجویی، هزینه درخواست برای هر دانشگاه، واریز هزینه و هزینه های مربوط به سفارت در تهران را حداکثر تا سه ساعت با هزینه کم بپردازید.

 

ویزای تحصیلی چیست؟

 

نوع ویزا که به شما امکان ادامه تحصیل در کشور مورد نظرتان را می دهد ویزای تحصیلی می گویند. شما فقط با این نوع ویزا می توانید ادامه تحصیل دهید.

آیا شرایط سنی برای ویزای تحصیلی وجود دارد؟

 

بستگی به مرکز آموزشی یا دانشگاهی دارد که در آن پذیرفته شده اید. برای برخی از دانشگاه ها، شکاف تحصیلی و سن بسیار بالا برای درخواست مدرک غیرقابل قبول است. پس نمی توان با قاطعیت گفت که باید وجود داشته باشد یا نباشد.

 

هزینه دریافت ویزای دانشجویی چقدر است؟

 

به طور کلی نمی توان یک رقم را به عنوان هزینه ویزای تحصیلی در نظر گرفت، زیرا ممکن است هر کشوری با کشور دیگر متفاوت باشد و حتی هزینه هر دانشگاه ممکن است با دانشگاه دیگر متفاوت باشد. اما اگر این کار را به نمایندگی ها و شرکت ها سپردید، حتما سعی کنید با آژانس های معتبر همکاری کنید تا خیالتان راحت باشد.

 

آیا برای اخذ ویزا پذیرش تحصیلی لازم است؟

 

بله، وقتی برای ویزا به سفارت اقدام می کنید، در صورتی که نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در پرونده شما نباشد، سفارت پرونده شما را بررسی نمی کند. شما باید به سفارت اطلاع دهید که در کدام دانشگاه تصمیم به تحصیل دارید و دانشگاه درخواست شما را تایید کرده است.
ویزای تحصیلی و نکات کلیدی برای دریافت ویزا
Visa724 خدمات تخصصی ویزای ورود و تحصیل به انگلستان و کانادا را با بیش از 12 سال تجربه ارائه می دهد. لطفا برای بررسی شرایط با ما تماس بگیرید.

در این صفحه سعی داریم جنبه های مختلف اخذ ویزای تحصیلی را بررسی کنیم. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند و باقیمانده دوره تحصیلی خود را در دانشگاه های خارج از ایران بگذرانند. این افراد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیاز به ویزای تحصیلی دارند. در این مقاله با نکات و شرایط اخذ این نوع ویزا آشنا می شوید. از شما تقاضا داریم که مطالعه مقاله ما را تا پایان این مقاله ادامه دهید.

 

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی چیست؟
افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید ویزای تحصیلی آن کشور را دریافت کنند. ویزای تحصیلی در واقع یک اقامت موقت است که به متقاضی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور را می دهد.

دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه های معتبر با اخذ ویزای تحصیلی اجازه اقامت در کشور مقصد خود را کسب می کنند. حداقل سن برای اخذ ویزای تحصیلی 4 سال است و از این سن می توانید برای تحصیل در کشورهای دیگر اقدام کنید.

 

اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا را دارید، می توانید صفحه پذیرش تحصیلی کانادا در خارج از کشور را مطالعه کنید.

و اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید می توانید شرایط تحصیل در انگلستان را مطالعه کنید.

 

قبل از گرفتن ویزای تحصیلی چه کارهایی باید انجام دهید؟

برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید مجوز پذیرش تحصیلی را دریافت کنید. پذیرش تحصیلی به معنای کسب مجوز از دانشگاه مورد نظر خود برای ادامه تحصیل در رشته خاصی است. بنابراین قبل از اخذ ویزای تحصیلی باید مشخص کنید که قصد ادامه تحصیل در کدام رشته و دانشگاه را دارید. در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کنید. چون باید چندین سال از عمر و وقت خود را در آن دانشگاه و در آن کشور بگذرانید.

در انتخاب دانشگاه خارجی باید به نکات زیر توجه کنید:

ادامه تحصیل در خارج از کشور و انتخاب کشوری که شرایط آن با روحیه و شرایط شما سازگار باشد. هزینه تحصیل از کشوری به کشور دیگر یکسان نیست. بنابراین، شما باید به هزینه تحصیل خود توجه کنید.
به زبانی که دوره ها در دانشگاه های کشور شما تدریس می شود توجه کنید. همانطور که یادگیری زبان های خاص آسان است، درک آن زبان نیز آسان خواهد بود. بنابراین، باید دانشگاهی را انتخاب کنید که بدون مشکل زبان دوره را بفهمید.
هنگام انتخاب دانشگاه، به مهارت هایی که باید یاد بگیرید توجه کنید.
دانشگاهی را انتخاب کنید که با ایرانی و مسلمان بودن شما مشکلی نداشته باشد.
اگر بعد از اتمام تحصیل می خواهید در ایران کار کنید، دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرک آن مورد تایید وزارت علوم باشد تا در آینده بتوانید به راحتی در ایران کار پیدا کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی

هر کشوری طبق قوانین خود از متقاضیان ویزای دانشجویی مدارکی می خواهد، اما در میان لیست تمامی مدارک مورد نیاز تمامی کشورها، مجموعه ای از مدارک به نام مدارک عمومی وجود دارد که عبارتند از:

پاسپورت معتبر:

اولین مدرکی که برای سفر به خارج از کشور نیاز دارید پاسپورت شماست.
هر کشوری شرایط خاص خود را برای اخذ و تایید گذرنامه دارد.
اعتبار آن به تاریخ انقضای پاسپورت شما نیز بستگی دارد.
برای تمبر، باید حداقل دو صفحه خالی در پاسپورت خود داشته باشید.
پذیرش تحصیلی در دانشگاه یا کالج:

مدرک دیگری که باید همراه با درخواست شما باشد، تایید نامه از دانشگاه مقصدی است که درخواست خود را برای آن ارسال می کنید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد خود باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و فرمی به نام فرم پذیرش را پر کنید. در این مرحله می‌توانید برای تمام دانشگاه‌هایی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، درخواست ارسال کنید. برای بررسی اطلاعات شما درخواست ویزای تحصیلی باید پس از دریافت پذیرش در دانشگاه مورد نظر شما انجام شود.

اثبات تمکن مالی:

گواهی تمکن مالی گواهینامه ای است که به کشور مقصد تضمین می کند که در طول تحصیل در کشور مقصد توانایی مالی داشته باشید. این گواهی به دو صورت برای سفارت کشور مقصد صادر می شود:

روش اول: روش اول این است که اقوام شما در کشور مقصد مدرکی ارائه دهند که تا پایان تحصیل می توانند از شما حمایت مالی کنند.
روش دوم: روش دوم این است که متقاضی برای مبلغ مورد نیاز سفارت مقصد، مدرکی مبنی بر تمکین مالی ارائه دهد.
مدرک تحصیلی در کشور مبدا:

هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی، برای همه کشورها باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند در کشور خود دانشجو هستید و تاییدیه موسسه آموزشی که در آن تحصیل می کنید را دریافت کنید.

 

فرم درخواست ویزا را ارسال کنید

هنگام ارسال مدارک به سفارت و درخواست ویزای تحصیلی باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و همراه با سایر مدارک به سفارت ارسال کنید.

ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی
برای صدور ویزای تحصیلی، باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای زندگی و تحصیل در کشور مقصد را دارید. نقل و انتقالات حساب بانکی و ارائه اسناد ملکی مانند زمین و ملک یکی از راه های اثبات تمکن مالی است. برای اثبات توانایی مالی و دریافت ویزای تحصیلی راه دیگری نیز وجود دارد و آن این است که اقوام شما در کشور مقصد بتوانند در طول تحصیل از شما حمایت کنند.